AHA Slovakia

Klient: AHA Slovakia
Dizajn: Tomáš Kompaník
Kategória: Publikácie

Kniha ahax100 od AHA Slovakia je výnimočný slovenský projekt šikovného grafického dizajnéra Tomáša Kompaníka, ktorý zozbieral a graficky spracoval 100 výšiviek zo 100 obcí Slovenska. Kniha nemá klasickú väzbu, listy sú vložené v dizajnovej krabici. Tak sa dá v nich prehŕňať, vyberať si jednotlivé listy a dotýkať sa ich, rovnako ako keď sa človek prehrabáva v truhlici plnej výšiviek. Tieto výšivky sú zušľachtené rôznymi tlačovými technikami. Nájdete tu výsek, parciálny lak, zlatú a striebornú sieťotlač. 

Na zvýraznenie jedinečnosti jednotlivých výšiviek sú použité prémiové papiere 300g Acquerello Bianco, 300g Arena Natural Rough a 320g Cottage Premium White od talianskeho výrobcu Fedrigoni. Prémiová kvalita papierov je zaručená certifikátom Long-Life označujúcim dlhú životnosť papierov.  Použité prírodné papiere sa líšia povrchmi, Acquerello Bianco spoznáte vďaka štruktúre liniek, papier Cotagge Premium White má zase drsnejší povrch, ktorý dosahuje vďaka prímesi bavlny.

Každá kniha je ručne zozbieraná a doplnená ručne prešitou brožúrkou s čiernou razbou. Brožúra je vyrobená z papierov 290g Sirio Color Nero a 120g Arena Natural Rough s vyšším volumenom a prírodným povrchom.

Celá kolekcia je zabalená v prémiovej krabici potiahnutej jedinečným papierom 100g Savile Row Tweed Aubergine s prímesou bavlny a textilných vlákien, s decentnou štruktúrou tvídovej textílie. Krabica je zušľachtená veľkoplošnou razbou textu a vyrazeným logom. 

Všetky papiere, vrátane poťahovanej knihárskej lepenky majú ekologický FSC® certifikát.

Bolo nám veľkou cťou spolupracovať na tomto projekte, ktorý prispieva k rozšíreniu povedomia o našom kultúrnom dedičstve. 

www.ahaslovakia.sk

Vytvorme spolu niečo jedinečné. Radi prekonzultujeme váš nápad.

Napíšte nám