Benefity

PORADENSTVO

Nemusíš mať skúsenosti s tlačou a jej technickými možnosťami na to, aby sme ti vedeli dodať kvalitnú a peknú tlač. V našom tíme máme šikovných kolegov, ktorí radi poskytnú konzultáciu a poradia najlepší spôsob tlače, s ohľadom na tvoje predstavy a rozpočet. Stačí, keď prinesieš vzorku alebo inšpiráciu z webu, ku ktorej by sme sa chceli priblížiť a spoločne vyšpecifikujeme všetky tlačové parametre. Aj tí najnáročnejší si určite vyberú z tisícok papierov, stoviek prevedení a desiatok možností zušľachťovania. Zákazková tlač pre nás znamená predovšetkým osobitý prístup a kreativitu. Neustále si rozširujeme obzory, chodíme na školenia, veľtrhy a semináre. Čím viac sa vzdelávame, tým viac sme presvedčení, že možnosti polygrafie sú neobmedzené. 

INOVÁCIE

Tlač v súčasnej dobe, pod vplyvom digitálnych médií, určite nepatrí medzi rýchlo rozvíjajúce sa odvetvia. Dobrou správou ale je, že určite nepatrí ani medzi upadajúce. Tlač si obhájila svoje miesto aj v digitálnej dobe a je takmer isté, že v stabilnom priemysle ešte veľmi dlho zotrvá. Polygrafia prechádza zmenami, na ktoré musíme reagovať. Masová reklamná tlač letákov a katalógov je na ústupe a do popredia sa dostáva kvalitná tlač s pridanou hodnotou. Veľkosti objednávok sa pomaly zmenšujú a pribúda väčšie množstvo malých objednávok. Nároky klientov na zušľachťovanie (lakovanie, lamináciu, slepotlač, razbu, výseky) sa stále zvyšujú. Ak chceme udržať tempo s dobou, musíme inovovať. Inovujeme nie len tlačové a dokončovacie stroje, ale aj informačné systémy, weby, investujeme do vzdelania a osobného rozvoja. 
Okrem priamych investícií do inovácií sa zúčastňujeme aj medzinárodných súťaží s cieľom podpory kreatívnej polygrafie. V tejto oblasti sa môžeme (skromne) popýšiť ocenením Fedrigoni Card Couture Award 2019 v kategórii najvýnimočnejší projekt.

EKOLÓGIA

Pred pár rokmi bola ekológia v rebríčku hodnôt na posledných priečkach. Všetci si uvedomovali jej význam, avšak málo z nás jej dávalo vysoké priority. Dnes, keď si niekoľkokrát ročne môžeme pripomenúť dôsledky nášho doterajšieho nezodpovedného správania, je situácia diametrálne odlišná. Naša planéta a životné prostredie sa začína meniť rýchlosťou, ktorú môžeme už aj na našom území pozorovať. Stali sme sa prvou generáciou, ktorá takto môže na vlastnej koži okúsiť negatívne dopady hospodárenia. Zároveň sme pravdepodobne poslednou generáciou, ktorá môže tieto dopady zvrátiť, alebo ich výrazne spomaliť. Ochrane životného prostredia dávame preto čoraz vyšší dôraz. Pri súčasnom ekonomickom nastavení, je veľmi ťažké napredovať v tejto oblasti tak, ako by sme si želali. Dôraz na nízke ceny nám stále nedovoľuje ekonomicky udržateľne napĺňať všetky naše predstavy o ekologickej výrobe. Na vízii čo najekologickejšej výroby ale neustále pracujeme. Recyklácia výrobného odpadu je absolútna samozrejmosť. Pri veľkoplošnej tlači presadzujeme technológiu Latexovej tlače od HP, podporujeme tlač na materiály bez PVC, sme držiteľom certifikátu ECO - ekologická firma, a v roku 2020 sme prešli certifikáciou FSC®. Vďaka FSC certifikácii si môžete umiestniť na výrobky značku, ktorá je symbolom udržateľného a zodpovedného lesného hospodárenia. Najbližšie obdobie sa chystáme zakusnúť do uhlíkového hospodárstva. 

GRAFIKA

Tlač bez grafického návrhu neexistuje. Tieto dve veci idú ruka v ruke a kvalitná a technicky dobrá grafika je základom dobrého výsledku tlače. Uvedomujeme si, že nájsť grafika, ktorý je technologicky zdatný v oblasti polygrafie, nemusí byť pre každého jednoduché. Veľa klientov preto využíva naše služby. V našom tíme máme kolegov Maroša a Peťa, ktorí sú špecialisti na predtlačovú prípravu dát a tvorbu grafiky do tlače. Nezáleží na tom, či ide o menej náročné neviazané listy alebo náročné návrhy konštrukcií na obaly s rôznymi spôsobmi zušľachtenia. Vďaka grafickým službám poskytujeme klientom komfort a urýchľujeme procesy pred samotnou tlačou. 

DISTRIBÚCIA

Samotnou tlačou to častokrát nekončí. Mnohí klienti potrebujú zabezpečiť distribúciu tlačovín na svoje pobočky alebo svojim partnerom. Súčasťou našej výroby je aj špeciálne balenie, rozdeľovanie, neštandardné skupinové balenie a príprava na distribúciu. Vďaka našej častej spolupráci s kuriérskymi firmami vieme zabezpečiť distribúciu tlače za veľmi výhodné ceny a veľmi rýchly čas do celého sveta. Termíny doručenia sa pohybujú v Bratislave od dvoch hodín a v prípade Slovenska už do 24 hodín. 

 

Zdroj: DIW s.r.o.