None

Vznikla najmodernejšia digitálna tlačiareň na Slovensku: Tlačiarne DIW print a Typografia plus sa spájajú

Tlačiarne DIW print a Typografia plus spájajú svoje sily a pokračujú spoločne pod značkou DIW print. Spojením aktuálne vytvárajú najmodernejšiu digitálnu tlačiareň na Slovensku.

DIW print funguje na trhu už 9 rokov, Typografia plus 22. Spoločne spracovali v minulom roku približne 16 000 zákaziek rôzneho rozsahu. Špecializujú sa na maloformátovú digitálnu tlač a digitálny ofset. Najviac skúseností majú s tvorbou tlačovín, ktoré majú pridanú hodnotu - razbu, lakovanie, lamináciu a iné. Posledné obdobie sa venujú hlavne výrobe krabičiek, obalov a zberateľských kartičiek.

Neustále uvažujeme nad rozširovaním a vylepšovaním firmy. Mohli sme pomaly rásť a konkurovať si, ale rozhodli sme sa spojiť a vytvoriť najmodernejšiu tlačiareň na Slovensku,“ povedal CEO DIW print Lukáš Písecký. Ten riadi firmu už od jej začiatku so svojím spoločníkom Jaroslavom Hasom.

Najmodernejšou tlačiarňou je aj vďaka jedinečnej technológii HP Indingo. Ide o digitálnu tlačiareň vo vysokej kvalite ofsetu, ktorá dokáže tlačiť rýchlosťou až 4600 B2 (50x70cm) hárkov za hodinu. Ide o jedinú takúto tlačiareň na Slovensku. 

Moderný je aj ich prístup k tlači. DIW print je hybridná tlačiareň, ktorá sa nešpecializuje na konkrétnu techniku, ale na obslúženie potrieb malých a stredných firiem, nech už potrebujú vytlačiť čokoľvek.

Aj keď obdobie pandémie nepraje tlačiarenskému biznisu, DIW print sa dokázal v tomto čase presadiť a investovať do svojho rozvoja. Celá firma sa presťahovala do nových priestorov, nakúpila nové technológie, získala ekologický FSC certifikát a spustila eshop. Zavŕšením týchto investícií je spojenie s tlačiarňou Typografia plus, ktorá postupne prejde pod značku DIW print so všetkými svojimi zamestnancami, technológiami a know-how, ktoré prinášajú jej majitelia Pavol Polgár a Richard Čerhit.

Lukáša Píseckého a Jara Hasu z DIW print poznáme už roky. Sú to ľudia so správnymi hodnotami a víziou. Teší nás, že ideme do spoločného podnikania práve s nimi, a veríme, že to prinesie kvalitu pre našich zákazníkov,“ doplnil Polgár.

DIW print plánuje s novými spoločníkmi budovať stabilnú hybridnú tlačiareň, v ktorej strede je klient, ktorý dostane najkvalitnejší produkt za férovú cenu a v rozumnom čase. Dôležitý je pre nich aj osobitý prístup ku klientom s kvalitným poradenstvom a servisom.

_______________________________________________________________________________

Kontakt pre médiá: Imrich Petro, Marketingový manažér, [email protected]

Kliknutím na obrázky ich otvoríte v plnej verzii.